17 September 2013

Dzintara aplis 2013

Käisime Lätis Bikernieki ringrajal, kus toimusid kahepäevased Dzintara aplis 2013 võistlused. Esimesel päeval, 14. septembril olid trennid ning kvalifikatsioonisõidud ning teisel päeval, 15. septembril, võistlussõidud.

Ilm oli ilus ning sealne rahvas lihtsalt võrratu. Publik elas võistlejatele kaasa: plaksutati käsi, vilistati, kilgati, ja võistlejad, no need on alati üks igati mõnus seltskond.

/

We went to Latvia at Bikernieki race track to event Dzintara Aplis 2013. The weather was beautiful and the people there - fabulous. The audience clapped, whistled, cheered, and the contestants, well, they were great companions as always.

Võistlemas olid järgmised klassid: National Class, Kumho Challenge, Formula EASTER, Formula MONDIAL, VAZ 1300, VAZ 1600 ja Volga class.

Kokkuvõttes sai klassist Formula Easter esikohale Heidicke Hartmut, teisele kohale Ivars Krumins ja kolmandale Andris Grikis. Klassist Formula Mondial saavutas esimese koha Jaak Kuul, teise koha Taavi Kroon ja kolmanda koha Maris Ozolins.

Klassis VAZ1300 sai kokkuvõtteks esikoha Aivars Laipnieks, teise koha Peteris Ziemanis ja kolmanda koha Matiss Mezaks. Klassis VAZ1600 saavutas esikoha Peteris Laipnieks, teise koha Ivars Vasaraudzis ja kolmanda koha Viesturs Tilgass.

Volga klassis sai kokkuvõtteks tubli esikoha Antons Dolgopolovs, kes sõitis autoga nr 78, teisele kohale tuli Normunds Dobums ja kolmandale kohale Andrejs Paupers.

Kumho Challenge klassis saavutas esikoha Mantas Neverdauskas, kes sõitis autoga nr 55, teise koha sai Steven Puust ning kolmanda koha Valters Sulcs.

Nacional class-is tuli kokkuvõtvalt esikohale Igors Zubkovs autoga nr 22, teise koha saavutas Lauris Vigants ning kolmanda koha Vitalijs Kalmi.

Teise päeva lõpupoole avastasime raja äärest ühe erilise Volga. No vaadake neid velgi ja seda läiget ja...oh...tõeliselt ilus masin. Muidugi omanik oli üsna hämmeldunud, kui kaks fotograafi korraga tema autot pildistama asusid, kuid tundus, et hämmeldus asendus peagi kerge muheluse ning rõõmuga. Ta on oma masinaga palju vaeva näinud ning see väärib igati tähelepanu.